Experti

Mihai Popescu Director General mihai_popescu@istis.ro
ing. Alexandru Bran Director General Adjunct Tehnic alexandru_bran@istis.ro
dr.ing. Elisabeta Sava

Șef serviciu Teste DUS, VAU, Colecție de referință și Protecție soiuri

Expert oleaginoase
eliza_sava@istis.ro
dr.ing. Simion Gianina Expert porumb și sorg pentru boabe simion_gianina@istis.ro
dr.biolog Mirela Cindea Sef birou analize fizico-chimice, fitopatologie si biochime mirela_cindea@istis.ro
dr.ing.Constanta Popescu Expert cereale paioase constanta_popescu@istis.ro
ing. Aura Mîndruţă Expert protectia soiurilor aura_mindruta@istis.ro
ing. Victorita Marin Expert cereale păioase victorita_chiriac@istis.ro
ing. Mihaela Ciora 

Expert plante furajere

Expert ISTIS relații cu organizațiile internaționale în domeniul testării, înregistrării și protecției soiurilor

Responsabil catalog oficial
mihaela_ciora@istis.ro
ing. Marina Uberti Expert  fitopatologie marina_uberti@istis.ro
ing. Marcel Buciu Expert plante horticole marcel_buciu@istis.ro
dr. ing. Enescu Teodor Dan

Responsabil relații cu organizațiile internaționale în domeniul testării, înregistrării și protecției soiurilor

Expert protecția soiurilor
enescu_teodor@istis.ro
ing. Mihael Roată Expert Colectie de Referinta mihael_roata@istis.ro
dr.ing. Adina Bădulescu Expert plante medicinale și aromatice, leguminoase pentru boabe, plante textile, plante tuberculifere și rădăcinoase adina_badulescu@istis.ro