Mihai Popescu Director mihai_popescu@istis.ro
  ing. Alexandru Bran Director adjunct tehnic alexandru_bran@istis.ro
  dr.ing. Elisabeta Sava Sef serviciu testari si sinteze soiuri;   expert porumb eliza_sava@istis.ro
  dr.ing. Simion Gianina Expert rapita simion_gianina@istis.ro
 dr.biolog Mirela Cindea Sef birou analize fizico-chimice, fitopatologie si biochime mirela_cindea@istis.ro
  dr.ing.Constanta Popescu Expert cereale paioase constanta_popescu@istis.ro
   ing. Aura Mîndruţă Expert protectia soiurilor aura_mindruta@istis.ro
  ing. Victorita Marin Expert oleaginoase               victorita_chiriac@istis.ro
  ing. Mihaela Ciora  Expert plante furajere; expert CPVO mihaela_ciora@istis.ro
  ing. Marina Uberti Expert  fitopatologie marina_uberti@istis.ro
  ing. Marcel Buciu Expert legume, plante ornamentale, pomi fructiferi si vita de vie marcel_buciu@istis.ro
  ing. Mihael Roată Expert Colectie de Referinta mihael_roata@istis.ro
  dr.ing. Adina Bădulescu Expert cartof, soia, in si plante medicinale;            adina_badulescu@istis.ro